Malta


Wyspa szczęśliwych ludzi, gdzie słońce świeci 300 dni w roku, a życie toczy się spokojnie.
Zarówno łagodny klimat jak i przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że Malta to idealne miejsce by uczyć się i rozwijać.


7000 lat historii i jedne z najstarszych stojących budowli na świecie. Przez lata Maltą władali m.in. Fenicjanie, Rzymianie, Bizantyjczycy, Arabowie, Hrabstwa i Królestwa Sycylii, Zakon Maltański i Wielka Brytania. Po wiekach burzliwych zmian dziś w tym kraju żyje się spokojnie i szczęśliwie. Widać to w rankingach jakości życia i zadowolenia, gdzie Malta zajmuje wysokie miejsca, potwierdzając, że jest idealnym miejscem, by tu zamieszkać, uczyć się i pracować.

Kraj w pigułce

Maltę tworzy archipelag Wysp Maltańskich z których największe: to Malta, Gozo i Comino. Od 2004 należy do Unii Europejskiej. Obowiązującą walutą jest euro, a drugim językiem urzędowym angielski (po maltańskim) – stwarza to idealne warunki do stawiania pierwszych kroków w edukacji czy pracy zagranicznej. Na zdobytych tu doświadczeniach można będzie łatwo zbudować karierę nie tylko tu, ale i w innych państwach europejskich. Malta jest obecnie bardzo aktywnym w Uniijnych krajem, w 2016 roku przejęła prezydenturę Rady Unii Europejskiej natomiast w 2018 roku Valetta będzie Europejską Stolicą Kultury.

Klimat Malty

Pogoda na Malcie jest spełnieniem marzeń większości europejczyków, lato tu trwa 7-8 miesięcy w roku, a zimy są krótkie oraz ciepłe, acz wilgotne. Kraj ten leży najdalej na południe ze wszystkich państw Europy. Panujący tu subtropikalny klimat śródziemnomorski gwarantuje dni pełne słońca ze średnią roczną temperaturą 23 °C w dzień.

Valetta

Stolica kraju to miasto unikatowe w skali świata – jest wspaniale zachowanym świadkiem historii wyspy. Potwierdziło to m.in. UNESCO wpisując Valettę na swoją słynną listę. Nic dziwnego – praktycznie w całości stanowi pamiątkę po minionych władcach, przenosząc nas w podróż w czasie z każdym kolejnym krokiem.

Jak podaje UNESCO w samej stolicy, na 55 ha mieści się aż 320 zabytków! Czyni to z Valetty jeden z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie.

Obejrzyj zrobione przez nas zdjęcia z Malty