Zespół


Łączą nas doświadczenia, lata udanej współpracy i wizja kształtowania pokolenia nastawionego na stały rozwój zawodowy i osobisty. Różnią nas charaktery, talenty i ścieżki karier. Dzięki temu uzupełniamy się doskonale.

Nasz zespół

 

  Ruth Palacios

  Uzyskała tytuł licencjata z psychologii na Universitat Autònoma de Barcelona (UAB) ponieważ zawsze chciała pomagać innym. Jej zdaniem ważne jest aby uwypuklać kluczowe problemy społeczeństwu, ponieważ tylko wtedy możemy zrobić krok naprzód ku dobru nas wszystkich. Ostatnio współpracuje z młodymi ludźmi i jest to doświadczenie, które daje jej możliwość kooperacji z ludźmi, którzy chcą dokonać zmiany i którzy wierzą, że wszystko jest możliwe i mogą to osiągnąć! Podczas pracy pomaga im, zapewniając lepszą perspektywę, empatię, zrozumienie i wsparcie. Dzięki swojej pracy stara się wnosić wkład nie tylko do lokalnego lub międzynarodowego społeczeństwa, ale także dbać o własny rozwój.

    Małgorzata Sokołowska

    Prezes, Założycielka

    Mieszka na pięknej Malcie gdzie założyła organizację ImproveAway.
    Od zawsze zafascynowana relacjami ludzi z odmiennych kultur (co znalazło wydźwięk w wyborze studiów: International Migration and Ethnic Relations w Szwecji).

    Od ponad dekady organizuje projekty międzynarodowe finansowane ze środków Funduszu Wyszehradzkiego, Programu Leonardo da Vinci, Młodzież w działaniu, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Erasmus+ czy Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Od wielu lat koordynuje goszczenie grup zagranicznych. Doskonale zna specyfikę sektora edukacji zawodowej (VET) zarówno od strony kadry, jak i młodzieży. Doświadczenia te po latach doprowadziły ją do założenia własnej organizacji pozarządowej.

    Uwielbia poznawać świat a w swoim życiu stawia na poszerzanie horyzontów, rozwój zarówno profesjonalny jak i osobisty, które to wartości są głównym celem propagowanym przez ImproveAway.

      Alberto Tortolero

      Pan Tortolero jest odpowiedzialny za ogólną działalność ImproveAway na Malcie -opracowuje lokalne i międzynarodowe plany działania. Posiada tytuł magistra ekonomii oraz bardzo duże doświadczenie w prowadzeniu projektów Erasmus +. Od ponad 8 lat pracuje w zakresie programów europejskich (Erasmus+, Youth in Action – Młodzież w działaniu, Vocational education and training – VET – Kształcenie i szkolenie zawodowe, Lifelong learning programme – Uczenie się przez całe życie) dla instytucji prywatnych i publicznych. Posiada również doświadczenie jako ekspert, konsultant programów społecznych.

        Aleksandra Nowicka

        Lingwistka, nauczycielka języków

        Tytuł magistra w nauczaniu języków obcych uzyskała w Hiszpanii.

        Mówi biegle w 4 językach: po polsku, angielsku, hiszpańsku i niemiecku.
        Aktywna działaczka wolontariatu europejskiego, w swojej karierze uczyła młodzież z różnych zakątków świata.

        Otwarta na ludzi i świat. Ciągle uczy się nowych rzeczy.

        Prywatnie globtroterka, a ostatnio także przewodniczka po Norwegii.

          Jolanta Paduch

          Koordynator projektów, trener, mentor

          Jola jest liderką projektów młodzieżowych. Koordynuje sprawy młodzieży podczas praktyk zagranicznych. Uczestnicy mają w niej pełne wsparcie zarówno przed wyjazdem, jak i na miejscu.

          Z zawodu i z pasji jest nauczycielką języka angielskiego, ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu w szkołach publicznych jak i prywatnych uczniów w różnym wieku. Wiedzę przekazuje z ogromnym zaangażowaniem  oraz jest wsparciem dla podopiecznych. Jest osobą, która lubi w życiu podejmować wyzwania. Swój wolny czas chętnie poświęca pomocy innym w pracy woluntarnej. W Malcie jest zakochana od kiedy tu przyjechała, i nie wyobraża sobie lepszego miejsca na ziemi do życia. Jest skarbnicą wiedzy o wyspie, co jest rezultatem połączenia miłości do tego miejsca oraz doświadczenia w przemyśle turystycznym. Kocha to co robi i z optymizmem podchodzi do niespodzianek jakie dostaje od losu.

           

            Marcin Odelski

            Nauczyciel, koordynator

            Jest urodzonym nauczycielem i bardzo ceni sobie działania na rzecz ludzi.

            Kwalifikacje Marcina do pracy w projektach międzynarodowych są imponujące. Zdobył tytuły doktora etnolingwistyki oraz magistra filologii angielskiej. Ma na koncie lata doświadczenia w nauczaniu oraz współtworzenia różnorodnych projektów – w tym wymian młodzieżowych, szkoleń nauczycieli czy działań wolontaryjnych.

            Jego staż pracy rozpoczyna 15 lat nauczania języka angielskiego w liceum. Lekcje traktował jako punkt wyjścia do zarażania młodzieży potrzebą rozwoju i ciekawością świata. Tym samym swoją postawą idealnie reprezentuje wartości, które w ImproveAway cenimy najbardziej.
            Pierwsze kroki w zagranicznych projektach stawiał w 2004 roku, jako uczestnik Angielskiego Programu Erasmus w Niemczech.

            Swoich uczniów, także tych z projektów, inspiruje do wzbogacania swojego doświadczenia ponadstandardowymi działaniami. Sam stanowi dla nich żywy przykład – aktualnie jest zaangażowany w pracę Komitetu Filologicznego, Polskiej Akademii Nauk oraz Wrocław Branch.

            Jego cenne doświadczenie, niezwykła intuicja i ogromna wiedza są nie do przecenienia dla naszej organizacji.

            Po pracy Marcina zajmują studia nad odradzającymi się językami, zwłaszcza kaszubskim. Interesuje go ich kontekst kulturowy i obszary funkcjonowania. Poza tym lubi fotografikę i podróże.

             Nasz zespół wspierają wolontariusze.
             Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni!