Dla Szkół


Skutecznie i profesjonalnie przeprowadzimy dla Państwa projekt stażu zagranicznego dla młodzieży. Od początku do końca i bez niespodzianek. Swoje doświadczenie zdobywaliśmy w całej Europie. Znamy procedury, wymagania instytucji, rynek pracy. Naszymi partnerami są świetni pracodawcy. Warto z nami współpracować.

staż zagraniczny

Specjalizujemy się w organizacji staży i praktyk młodzieżowych na Malcie. Pozyskaliśmy tu partnerów – czyli firmy zdecydowane, by gościć uczniów i zapewnić im jak najlepsze warunki zdobywania pierwszych doświadczeń w pracy. Działamy w oparciu o fundusze unijne. Już od wielu lat skutecznie wnioskujemy o środki finansowe. Piszemy projekty, organizujemy je i rozliczamy zgodnie z wszelkimi procedurami.

Wierzymy w długofalową współpracę. Daje to Państwu gwarancję pełnego zaangażowania po naszej stronie, elastyczności i podejścia relacyjnego. Zapewniamy także przejrzyste warunki finansowe.

Podstawą dobrego prowadzenia projektów jest według nas sprawna komunikacja. Uruchomiliśmy linię czynną 24 godziny na dobę – jest to stały telefon kontaktowy, także dla uczestników wyjazdów. Ponadto na Malcie mamy swoje biuro. Dzięki temu jesteśmy na miejscu zawsze, gdy jest potrzebne nasze wsparcie.

Jak przebiega organizacja wyjazdu zawodowego

W kwestii dokumentacji i procesu wnioskowania mamy niezbędne wiedzę i doświadczenie, więc mogą Państwo liczyć na nasze pełne wsparcie. Podobnie zresztą na kolejnych etapach: organizacji i rozliczenia wyjazdu. Mamy doświadczenie wyniesione z pracy w różnych państwach Europy. Wiemy, że potrzeby szkół są różne i jesteśmy elastyczni. Możemy zaoferować Państwu wsparcie na każdym etapie, w zakresie, który sami Państwo określą. Współpracującym z nami szkołom zapewniamy w zasadzie wszystko: od kompleksowej współpracy w zakresie przygotowania i realizacji wniosku, przez szkolenia kulturowe, językowe, wizyty przygotowawcze w siedzibach szkół w całej Europie po wizyty w miejscach stażowych jeszcze przed przyjazdem grup, wsparcie logistyczne i organizacyjne na miejscu – podczas odbywania stażu itp. 

Każdy projekt ma u nas swojego opiekuna – dedykowaną osobę, która zajmuje się jego przebiegiem o początku do końca. Ułatwia to wymianę informacji i podejmowanie decyzji. Zatrudniamy dobrze wykształconą w swojej specjalizacji i doświadczoną kadrę. Każdy z nas ma za sobą wieloletnie doświadczenia w pracy z projektami oraz z młodzieżą. W swoich karierach zawodowych rozwiązaliśmy wiele problemów podczas wyjazdów zawodowych w całej Europie. Pomożemy Państwu przejść przez całą ścieżkę organizacji bez komplikacji i niespodzianek.

Meister in der Berufsausbildung mit Azubis im Bereich Metallvera Już teraz współpracujemy z siecią przedsiębiorców na Malcie, liczba naszych partnerów stale rośnie. Daje to Państwu możliwość wysłania młodzieży do optymalnie dopasowanego miejsca pracy.

Dla grupy Państwa uczniów dobierzemy odpowiednie firmy goszczące. Miejsca stażowe wybierane są na podstawie poziomu znajomości języka, posiadanych umiejętności i preferowanego programu staży. Preferujemy przeprowadzanie rozmów z uczestnikami projektu przed ich przyjazdem na Maltę by lepiej poznać ich potrzeby oraz oczekiwania. Dzięki temu uczestnicy mają szansę rozwijać również swoje dodatkowe pasje i zainteresowania. 

Ze względu na nasze doświadczenie możemy zaproponować zadania wykonywane w ramach danych profesji w konkretnych przedsiębiorstwach, jednak ze względu na dużą liczbę firm, z którymi współpracujemy możemy również zapewnić realizację predefiniowanego programu stażu zakładanego przez Państwa placówkę.

Przed wyjazdem organizujemy wizyty przygotowawcze. W trakcie pobytu uczniów na Malcie możemy natomiast pomóc w organizacji wizyt monitorujących, np. dla dyrekcji szkoły.

Na potrzeby projektu przygotowujemy kompleksowe kursy kulturowe, językowe i pedagogiczne dla uczestników. Prowadzą je profesjonalni trenerzy podczas stażu czy praktyk lub, w razie takiej potrzeby, jeszcze przed wyjazdem.

Dodatkowe korzyści

W czasie pobytu dbamy także o czas wolny. Przybliżamy uczniom niezwykłą historię i kulturę Malty. Zabieramy ich na wycieczki po wyspie. Pokazujemy zabytki, miejsca ważne i ciekawe, albo po prostu piękne.

Po powrocie pomagamy w przygotowaniu wymaganej dokumentacji z zakresu certyfikatów umożliwiających prawidłowe rozliczenie mobilności w ramach Erasmus+ / POWER. Korzystamy ze sprawdzonych i nowoczesne narzędzi monitoringowych podczas mobilności a także przed wyjazdem i po.

Dzięki współpracy z nami mogą Państwo także liczyć na:

  • Możliwość realizacji projektów opartych o ECVET, w tym na pomoc w uzupełnieniu dokumentacji projektowej.
  • Możliwość zmiany opiekunów w trakcie odbywania stażu zagranicznego.
  • Możliwość organizacji spotkań zarówno w siedzibie szkoły jak i na Malcie, a także organizacji rozmów przez Skype’a z uczniami przed wyjazdem.
  • Możliwość różnych wariantów współpracy – organizacja wyłącznie miejsc stażowych lub szerszej współpracy uwzględniająca organizację miejsca zakwaterowania, wyżywienia, programu kulturowego, językowego i pedagogicznego na miejscu i przed przyjazdem, wsparcia logistycznego oraz mentoringu itp.
  • Ze względu na naszą chęć do rozwoju prowadzimy nieustanny monitoring i działania ewaluacyjne w ramach wielu projektów. Oferujemy dostęp do wybranych materiałów z takich spotkań przeprowadzanych z grupą wysyłaną przez daną szkołę. 

Serdecznie zachęcamy do zadawania pytań. Jesteśmy otwarci na współpracę.